سرعت دستگیری اطلاعات وزارت اطلاعات گروه تروریستی

سرعت: دستگیری اطلاعات وزارت اطلاعات گروه تروریستی اخبار اجتماعی

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی احمدی‌نژادی‌ها به خيابان مي‌آيند؟

بعد از فرونشستن اعتراضات خياباني در پایتخت کشور عزیزمان ایران و ساير نقاط کشور، هفت يار احمدي‌نژادي در نامه‌اي به وزارت کشور خواستار برگزاري تجمع مردمي شدند. اي

احمدی‌نژادی‌ها به خيابان مي‌آيند؟

احمدی نژادی ها به خيابان مي آيند؟

عبارات مهم : اعتراض

بعد از فرونشستن اعتراضات خياباني در پایتخت کشور عزیزمان ایران و ساير نقاط کشور، هفت يار احمدي نژادي در نامه اي به وزارت کشور خواستار برگزاري تجمع مردمي شدند. اين نامه در کانال تلگرامي علي اکبر جوانفکر انتشار یافته هست. اسفنديار رحيم مشايي، سيدحسن موسوي، عبدالرضا شيخ الاسلامي، حميد بقايي، علي ذبيحي، مرتضي تمدن و علي اکبر جوانفکر هفت نفري هستند که نامشان در پايين نامه آمده است.

به گزارش ايلنا، در متن اين نامه خطاب به رحماني فضلي، وزير کشور، آمده است: «آزادي تشکيل اجتماعات و نقد و اعتراض به سياست ها و عملکردها و بيان مطالبات به حق و قانوني، از حقوق مصرح در قانون اساسي است.

احمدی‌نژادی‌ها به خيابان مي‌آيند؟

طي ماه هاي اخير جمع کثيري از مردم در مناطق متفاوت در اعتراض به برخي سياست ها، رفتارها، شرايط بد اقتصادي و نحوه مديريت بخش هاي گوناگون کشور، اقدام به تجمع و راهپيمايي نمودند که درمجموع از سوي مديران شرکت هاي مخاطب و همچنين نهادهاي امنيتي با پاسخ و برخورد مناسبي مواجه نشدند». اين هفت نفر در ادامه نامه خود با استناد به اصول ٨ و ٢٧ قانون اساسي نوشته اند: «پس از اين حوادث، مقامات ارشد کشور از جمله رهبري انقلاب و سران قوا، به صراحت و به طور مکرر با نفي اغتشاشگري و تخريب اموال عمومي، بر حق آزادي اجتماعات و اعتراض به عملکردها و ضرورت توجه به آن تأكيد کرده اند.

اينک در استفاده از حقوق مصرح در اصول ٨ و ٢٧ قانون اساسي، اينجانبان بنا داريم که از مردم براي بيان نظرات و اعتراض آرام و قانونمند خود به نحوه اداره کشور به وسیله قواي گوناگون و برخي از سياست ها و رفتارها به خصوص در امور اقتصادي، قضائي و اجتماعي، دعوت به اجتماع نماييم تا جهانيان يک بار ديگر شاهد باشند ملت بزرگ، فرهنگ ساز و تمدن آفرين ايران که ٣٩ سال پيش براي تحقق ارزش ها و آرزوی بزرگ هاي بلند الهي – انساني، انقلاب شکوهمند اسلامي را برپا کرد، حقوق اساسي و مسلم خويش را، در قالب منطق روشن انساني و قانوني دنبال خواهد کرد».

بعد از فرونشستن اعتراضات خياباني در پایتخت کشور عزیزمان ایران و ساير نقاط کشور، هفت يار احمدي‌نژادي در نامه‌اي به وزارت کشور خواستار برگزاري تجمع مردمي شدند. اي

بست نشينان به خيابان مي آيند

درخواست تجمع از سوي اين هفت نفر با استناد به اصول اوج براي بيان اعتراض و بازتاب گلايه هاي مردم از وضعيت موجود در شرايطي مطرح مي شود که در ايام اعتراض ها، بعد از عبور از روزهاي نخست سردرگمي که فعالان سياسي تصميم گرفتند از حق اعتراض مردم دفاع کنند، هيچ گونه واکنشي نداشتند و هيچ گونه اظهارنظري از سوي آنها مطرح نشد.

اين سکوت عجيب حتي برخي از بازدیدکنندگان فضاي مجازي و توييتري ها را واداشته بود تا در ميان حجم انبوهي از توييت ها در رابطه با اعتراض ها، مدام سراغ سه گانه احمدي نژاد، بقايي و مشايي را بگيرند. دليل هم مشخص بود. اين سه نفر در پي ماجراهايي که راجع به دادگاه حميد بقايي پيش آمده بود، به حرم عبدالعظيم رفته و بست نشيني کرده بودند. بقايي بعد از آنکه در جلسات نخست دادگاه خود با زنبيل قرمز شرکت کرده بود، از حضور در جلسه سوم دادگاه در اعتراض به غيرعلني بودن آن، به جاي شرکت در آن، به همراه جوانفکر و مشايي راهي حرم حضرت عبدالعظيم شد تا بست نشين شود. آنها در مسير، ديداري هم با احمدي نژاد داشته و بعد از ملاقات با او راهي شهرري شدند.

ساعاتي از ماجرا نگذشته بود که احمدي نژاد هم به جمع بست نشينان پيوست و در جمع مردم در اعتراض به عملکرد قوه قضائيه و حمايت از بقايي نطقي نسبتا طولاني ايراد کرد. بعدا آنها کانالي را هم مختص بست نشيني راه انداخته و براي روزهاي متفاوت برنامه ريزي کرده و سخنراني به سبک کارگاه گذاشته بودند. اين حرکت ولی دوام نياورد. در پي ورود لباس شخصي ها به حرم حضرت عبدالعظيم و برخوردي که در يکي از رواق ها صورت گرفت، بست نشينان ناگزير به ترک زيارتگاه شده است و بعد از آن در بيانيه اي اعلام کردند که بنا به درخواست توليت حرم براي جلوگيري از هتک حرمت امامزادگان حرم، بست نشيني را پايان داده اند. آنها بعدا در نامه اي به مقام معظم رهبري از ايشان درخواست کردند تا آيت الله سيدمحمود شاهرودي را براي رسيدگي به درخواست هاي خود مأمور کند.

احمدی‌نژادی‌ها به خيابان مي‌آيند؟

حمايت هاي تک نفره احمدي نژاد

متکلم وحده اين جريان، محمود احمدي نژاد بود که بعد از نطق هاي انتقادي اش در حرم حضرت عبدالعظيم، با انتقاد از رئيس قوه قضائيه، خواستار اين شده است بود تا اتهاماتي که به او و اطرافيانش وارد مي شود، از سوي دستگاه قضا منتشر شود وگرنه در ۴۸ ساعت بعد از آن دست به افشاگري خواهد زد.

بعد از فرونشستن اعتراضات خياباني در پایتخت کشور عزیزمان ایران و ساير نقاط کشور، هفت يار احمدي‌نژادي در نامه‌اي به وزارت کشور خواستار برگزاري تجمع مردمي شدند. اي

او در يک پيام ويدئويي از رئيس قوه قضائيه خواست حالا که نزديکانش را به «فتنه گري، انحراف و حمايت از بابک زنجاني» متهم کرده، مستندات به ادعاي او به «دادگاه حتي فرمايشي» در اين زمينه را ارائه کند. دادستاني پایتخت کشور عزیزمان ایران پيش دستي کرده و در جواب به اين اولتيماتوم گفته بود: «پرونده هاي افرادي از دولت پيشين که مرتبط با محکوم عليه بابک زنجاني بوده اند، تحت رسيدگي هست. همچنين در بيانيه تأكيد شده است بود که جمله تهديدآميز آقاي احمدي نژاد در ارائه مهلت ۴۸ساعته تأثيري در عزم قضات رسيدگي کننده به پرونده هاي اتهامي افراد مرتبط با احمدي نژاد نخواهد داشت». به هرحال با پايان اولتيماتوم ۴۸ساعته احمدي نژاد، ويدئوي ديگري از او منتشر شد که در آن به انتقاد مجدد از آيت الله آملي لاريجاني پرداخت و بعد از آن ديگر خبري از اين سه گانه نبود.

اتهامات بقايي

محسني اژه اي اتهامات بقايي را مالي عنوان کرده بود. او گفته بود: «بقايي به تصرف غيرمجاز، تباني با معاملات غيردولتي و اختلاس و برخي موارد مالي متهم است». حميد بقايي يک بار در ١٨ خرداد ٩٤ بازداشت شد و البته هشت ماه بعد به گفته علي اکبر جوانفکر با دستور يک مقام عالي نظام با قرار کفالت آزاد شد. بعد از آن از ١٨ تير سال جاري به دليل تأمين نشدن وثيقه ٥٠ ميليارد توماني در بازداشت به سر برد تا اينکه بعد از اعتصاب غذا با اعلام کانال هوادارانش مبني بر تأمين مبلغ وثيقه از سوي مردم، آزاد شد.

احمدی‌نژادی‌ها به خيابان مي‌آيند؟

بقايي به همراه احمدي نژاد در مسابقه هاي رياست جمهوري سال ٩٦ عضویت کرد. آنها زنده باد بهارگويان وارد ساختمان وزارت کشور شده است بودند و احمدي نژاد راجع به سطح ارتباط خود با مشايي و بقايي گفته بود: «هيچ دو نفري در دنيا شبيه به هم نيستند؛ به جز من و مشايي و بقايي». احمدي نژاد قبل از عضویت براي انتخابات رياست جمهوري، در نشستي خبري، از وقايعي که در دوران بازداشت بقايي بر او گذشته انتقاد کرده بود؛ از جمله حضور چند ماهه او در انفرادي. با شروع دادگاه هاي بقايي و علني نبودن آن، موج اعتراض احمدي نژادي ها به قوه قضائيه اوج گرفت. اين جريان در حالي داعيه حمايت از مردم و وضعيت بازداشتي ها را داشت که بازدیدکنندگان توييتري با مثال زدن از عملکرد دولت احمدي نژاد در ايام بعد از انتخابات ٨٨، آنها را به چالش کشيدند.

تاجرنيا: مبارک است

حالا هم بعد از سکوتي معنادار در جريان اعتراض ها درخواست برگزاري تجمع کرده اند. با اين حال برخي از اصلاح طلبان معتقدند که وزارت کشور بايد براي اين تجمع مجوز صادر کند تا عقبه اجتماعي احمدي نژادي ها روشن شود. علي تاجرنيا به ايلنا گفته: در اين باره من فکر مي کنم بهتر است با اين درخواست تجمع اعتراضي موافقت شود تا هم ظرفيت اين جريان سياسي به درستي آشنا شود و هم اگر ما مي خواهيم آزادي هاي سياسي در جامعه محترم شمرده شود، بايد به اين افراد – حتي با وجود آنکه مي دانيم واکنش‌ها سياسي اخلاقي هم ندارند – مجوز داد و حقشان را به رسميت شناخت». او با بيان اينکه بايد مخالفان دولت اجازه پيدا کنند اعتراض و انتقاداتشان را بيان کنند، گفت: بحث صدور مجوز تجمع صرفا برعهده دولت نيست بلکه مجموعه اي نهادهاي حاکميتي بايد در اين رابطه همراهي و تمايل نشان دهند».

فاضل ميبدي: قابل تأمل است

حجت الاسلام، محمدتقي فاضل ميبدي، عضو مجمع محققين و مدرسين حوزه علميه قم ولی در گفت وگو با انتخاب، تقاضاي اطرافيان محمود احمدي نژاد را براي برگزاري تجمع اعتراضي قابل تأمل خواند و افزود: «اعتراض و تظاهرات هم حق مردم است و در هيچ زماني مانند امروز بر قانوني بودن اين حق اصرار نشده هست. با اين وجود، در اينکه امثال احمدي نژاد هدايت کننده جرياني اعتراضي باشند، بايد تأمل و درنگ کرد». او تأكيد کرد: «عامل بسياري از نابساماني هايي که امروز داريم، همان کساني هستند که هشت سال دولت را در دست داشتند. امروز همين افراد قصد دارند مجلس بعدي و رياست جمهوري را بعد بگيرند».

فاضل ميبدي ادامه داد: «معتقدم اينکه احمدي نژاد و اطرافيانش تقاضا کنند که اعتراضي صورت بگيرد، حق آنهاست. ولی چظور مي شود جرياني که عمده پرسشها را ايجاد کرده، اين همه هزينه روي دست مملکت گذاشته ناگهان به فکر اعتراض مي افتد؟ من فکر مي کنم دست هايي بالاتر از احمدي نژاد پشت قضيه وجود دارد که مي خواهد دولت را از تعادل خارج کند».

اميري فر:فشار به حکومت است

عباس اميري فر، رئيس شوراي فرهنگي نهاد رياست جمهوري در دولت دهم که مدت هاست از جريان احمدي نژاد فاصله گرفته، به درخواست محمود احمدي نژاد از وزارت کشور براي برگزاري تجمع تصویر العمل نشان داد و گفت: «هدف اين طيف فشار به نهادهاي حکومت است». او در گفت وگو با اعتمادآنلاين با اظهار اينکه «درخواست احمدي نژادي ها براي برگزاري تجمع غيرقانوني است»، گفت: «نمي شود هرکسي که در دادگاه محکوم مي شود، درخواست برگزاري تجمع دهد! اين طور سنگ روي سنگ بند نمي شود.

اين طيف، محکوميت هاي سنگيني دارند؛ از اين رو به دنبال تضعيف مراکز قانوني نظام هستند. بنابراين نبايد به آنها اجازه برگزاري تجمع داد». اميري فر با اشاره به فرمايشات اخير رهبري گفت: «آقاي احمدي نژاد مي گويد چون رهبري گفته اند اگر کسي ١٠ سال مسئوليت داشت، نمي تواند اپوزسيون نظام شود ولی من هشت سال رئيس جمهور بودم بعد منظور رهبري با من نبوده هست. منظور آقا از ١٠ سال، دو سال حضور ايشان در شهرداري تهران، به علاوه هشت سال رياست جمهوري بود. آقاي احمدي نژاد اگر مي خواهد اپوزيسيون شود بايد از مجمع تشخيص مصلحت نظام استعفا دهد و بعد هر کاري مي خواهد بکند. بايد با مردم براق صحبت کند و بگويد رهبري و نظام را قبول دارد يا نه. اگر قبول ندارد براق بگويد که من رهبري و نظام را قبول ندارم».

سياه ترين برخوردها با فعالان صنفي در دوران احمدي نژاد

حمايت از برگزاري تجمع براي مخالفان دولت و جريان احمدي نژاد در شرايطي صورت مي گيرد که برخي از فعالان صنفي دل خوشي از برگزاري تجمعات صنفي در دوره دولت هاي نهم و دهم ندارند. در اين زمینه، رضا مسلمي، عضو کانون معلمان استان همدان، در تصویر العمل به درخواست تجمع هفت نفر از حاميان احمدي نژاد به ايلنا گفت: «سياه ترين برخوردها با فعالان صنفي، در وقت رياست جمهوري محمود احمدي نژاد انجام شد». او با بيان اينکه بارها در سال هاي پاياني دهه ٨٠ با معلمان برخوردهاي شديد امنيتي از سوی مأموران دولتي صورت گرفت، گفت: «زماني که در سال ۸۵ ملوانان انگليسي با عزت و احترام به منزل خود بازگردانده مي شدند، تنها در شهر همدان، به علت يک تجمع مسالمت آميز ساده، ۳۹ نفر از معلمان بازداشت شدند». حسين حبيبي، دبير کانون هماهنگي شوراهاي اسلامي کار استان تهران، هم در همين زمینه به ايلنا گفت: «خود اين آقايان براي هيچ نوع تجمع صنفي و کارگري مجوز صادر نمي کردند. آنها حتي در مناسبت هايي مثل روز جهاني کارگر به کارگران اجازه اعتراض نمي دادند و در صورتي که کارگران از حق قانوني تجمع استفاده مي کردند، با آنها برخورد مي شد».

واژه های کلیدی: اعتراض | اعتراض | دادگاه | اعتراضات | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs