سرعت دستگیری اطلاعات وزارت اطلاعات گروه تروریستی

سرعت: دستگیری اطلاعات وزارت اطلاعات گروه تروریستی اخبار اجتماعی

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی احمدی نژاد طرفدار انتخابات آزاد است / الله‌کرم

حسین الله‌کرم گفت: انتخابات آزاد در چارچوب قانون معنا پیدا می‌کند وگرنه هرج و مرج می‌شود. احمدی‌نژاد نیز طرفدار هرج و مرج نیست بلکه طرفدار انتخابات آزاد است.

احمدی نژاد طرفدار انتخابات آزاد است / الله‌کرم

الله کرم: احمدی نژاد طرفدار انتخابات آزاد است

عبارات مهم : قانون

حسین الله کرم گفت: انتخابات آزاد در چارچوب قانون معنا پیدا می کند وگرنه هرج و مرج می شود. احمدی نژاد نیز طرفدار هرج و مرج نیست بلکه طرفدار انتخابات آزاد است.

به گزارش خبرآنلاین، «حاشیه های محمود احمدی نژاد تمامی ندارد. او هنگامی که از بست نشینی در حرم عبدالعظیم حسنی و معرکه گیری برابر قوه قضائیه جهت جلب افکار عمومی نتیجه ای نگرفت، دست به قلم شد و خطاب به رهبر معظم انقلاب نامه ای نوشت که از نگاه بسیاری از سیاسیون ساختارشکنی محسوب می شود ولی حسین الله‎کرم چنین اعتقادی ندارد و می گوید: احمدی نژاد یک سری اعتراض هایی دارد که شاید ریشه هایی هم داشته باشد. او اعتراضاتش را می گوید و به نظر من اعتراضاتش را به صورت مدنی مطرح می کند.

احمدی نژاد طرفدار انتخابات آزاد است / الله‌کرم

مشروح گفت وگوی خبرآنلاین با الله کرم را در ادامه بخوانید.

به نظرتان سرانجام احمدی‎نژاد به کجا می رسد و چه سرنوشتی پیدا می کند؟

احمدی نژاد به عنوان مدیر جمهور اسبق این کشور نظراتی دارد. از آنجا که نظام بر پایه سه مولفه «استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی» بنا شده، او آزادی ابراز عقیده دارد و نظر خود را ابراز می کند.

حسین الله‌کرم گفت: انتخابات آزاد در چارچوب قانون معنا پیدا می‌کند وگرنه هرج و مرج می‌شود. احمدی‌نژاد نیز طرفدار هرج و مرج نیست بلکه طرفدار انتخابات آزاد است.

برخی معتقدند با آقای احمدی نژاد باید برخورد قانونی صورت گیرد. نظر شما چیست؟

احمدی نژاد یک سری اعتراض هایی دارد که شاید ریشه هایی هم داشته باشد. او اعتراضاتش را می گوید و به نظر من اعتراضاتش را نیز به صورت مدنی مطرح می کند. به عنوان نمونه ما اعتراضات دی ماه را داشتیم که بعضی اعتراض و بعضی به شکل اغتشاش بود. به نظر من او نسبت به اعتراضات دی ماه بسیار مدنی تر اعتراضات یا – بهتر است بگویم – مطالبش را دارد بیان می کند.

نامه ای که اخیراً آقای احمدی نژاد به رهبر معظم انقلاب نوشت از نظر بعضی ساختارشکنی محسوب می شود …

کدام قسمتش.

احمدی نژاد طرفدار انتخابات آزاد است / الله‌کرم

آن قسمتی که آقای احمدی نژاد با انتقاد از عملکرد شورای نگهبان، تأکید بر برگزاری انتخابات آزاد کرد و حتی خواستار برکناری مدیر قوه قضائیه شد.

خوب او در جایگاه تعیین وظیفه کردن جهت سران قوا نیست. در جایگاه ابراز مطالبش است و در همین حد باید راجع به آن بحث شود.

حسین الله‌کرم گفت: انتخابات آزاد در چارچوب قانون معنا پیدا می‌کند وگرنه هرج و مرج می‌شود. احمدی‌نژاد نیز طرفدار هرج و مرج نیست بلکه طرفدار انتخابات آزاد است.

خودتان نامه اخیر آقای احمدی نژاد را مطالعه کردید. چه برداشتی از آن نامه دارید؟ آیا او می خواست تعیین وظیفه کند یا فقط مطالبش را بگوید؟

اگر هم برداشت شما یا دیگری از نامه آقای احمدی نژاد تعیین وظیفه باشد، می گویم او جایگاه تعیین وظیفه ندارد. بنابراین فقط می ماند ابراز مطالب که من به همین حالت دوم معتقدم.

درخواستی که آقای احمدی نژاد جهت برگزاری انتخابات آزاد مطرح کرد، یک دوگانه و تعارض هست، او سال ۸۴ و ۸۸ از طریق شورای نگهبان جهت نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری تأیید صلاحیت و مدیر جمهور شد ولی امروز صحبت از لزوم برگزاری انتخابات آزاد می کند و می گوید: «شورای نگهبان انتخابات را مهندسی می کند.» این نقد آقای احمدی نژاد را به شورای نگهبان وارد می دانید یا معتقدید او دچار تعارض و دوگانگی شده است است؟

احمدی نژاد طرفدار انتخابات آزاد است / الله‌کرم

به نظر من انتخابات آزاد و قانونی با هم تفاوتی ندارند. آقای احمدی نژاد اعتقاد به انتخابات آزاد است ولی برگزاری انتخابات آزاد خارج از قانون ممکن نیست چون هرج و مرج می شود. انتخابات بدون نظارت شورای نگهبان آزاد نخواهد بود، چون قانون اساسی شورای نگهبان را ناظر بر انتخابات قرار داده هست، کسی هم نمی تواند این را نفی کند.

در واقع شما بر خلاف آقای احمدی نژاد معتقدید ما هر چه انتخابات داشتیم، آزاد بوده است؟

انتخابات ما آزاد بوده چون در چارچوب قانون برگزار شده است است.

پس آقای احمدی نژاد به چه موضوعی معترض است که تأکید بر برگزاری انتخابات آزاد دارد؟

این پرسش را از من می پرسید یا از احمدی نژاد؟

بالاخره آقای احمدی نژاد نامه ای خطاب به رهبر معظم انقلاب نوشت و خواستار برگزاری انتخابات آزاد بدون مهندسی شورای نگهبان شد.

اینها ابراز مطالبات است که آقای احمدی نژاد نه جایگاه قانونی و نه اختیارات مورد نیاز در این زمینه دارد. اعتقاد دارم هر کسی از جمله احمدی نژاد یا آحاد ملت می تواند مطالبات خود را بازگو کند.

مطالبه آقای احمدی نژاد راجع به برگزاری انتخابات آزاد می تواند منجر به تشویش اذهان عمومی شود؟ یعنی بخشی از مردم تصور کنند که تاکنون انتخابات آزاد نداشته‎ایم که احمدی نژاد چنین درخواستی را دارد؟

هر کس این طور فکر می کند باید بداند انتخابات آزاد در چارچوب قانون معنا پیدا می کند وگرنه هرج و مرج می شود. احمدی نژاد نیز طرفدار هرج و مرج نیست، بلکه طرفدار انتخابات آزاد هست. حالا این که شورای نگهبان در برگزاری انتخابات نباشد این جایگاه قانونی ندارد و در تضاد با قانون است.

پس شما معتقدید احمدی نژاد حرف ساختارشکنانه ای نزده است؟

من نگفتم احمدی نژاد حرف ساختارشکنانه زده یا نزده هست. من گفتم در مقام ارائه مطالب و مطالبات خودش بوده است.

به نظرتان مطالبات و حرف های آقای احمدی نژاد در جامعه مورد پذیرش قرار می گیرد؟

در یک کشور آزاد در چارچوب قانون، افراد می توانند مطالبات خودشان را بگویند، گاهی ممکن است مطالبات آنها مخالف قانون هم باشد که مردم آن را نخواهند پذیرفت.

واژه های کلیدی: قانون | طرفدار | قانونی | نگهبان | برگزاری | انتخابات | احمدی نژاد | احمدی نژاد | قانون اساسی | انتخابات ریاست جمهوری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs