سرعت دستگیری اطلاعات وزارت اطلاعات گروه تروریستی

سرعت: دستگیری اطلاعات وزارت اطلاعات گروه تروریستی اخبار اجتماعی

گت بلاگز اخبار بین الملل ترامپ به عربستان راجع به سوریه ، پیشنهاد بد&quot، &quot

پیشنهاد دونالد ترامپ جهت تشکیل یک ائتلاف عربی در ازای اعطای امتیاز “متحد مهم غیرناتو” توافق “بدی” راجع به سوریه است و این حس را القا می‌کند که مشاوران رئیس‌جمهو

ترامپ به عربستان راجع به سوریه ، پیشنهاد بد&quot، &quot

"پیشنهاد بد" ترامپ به عربستان راجع به سوریه

عبارات مهم : سوریه

پیشنهاد دونالد ترامپ جهت تشکیل یک ائتلاف عربی در ازای اعطای امتیاز “متحد مهم غیرناتو” توافق “بدی” راجع به سوریه است و این حس را القا می کند که مشاوران مدیر جمهوری آمریکا وقت می خرند تا اصرار او جهت خروج کامل از سوریه را به تاخیر بیندازند.

به گزارش ایسنا، شبکه خبری الجزیره در مطلبی به شرح این مساله پرداخت که آیا پیشنهاد استقرار نیروهای عرب تحت امر عربستان در سوریه کارآمد نخواهد بود.

الجزیره گزارش داد، یمن تنها جنگ ناتمام عربستان در دهه کنونی نیست. پیش از مداخله نظامی محمد بن سلمان ولیعهد عربستان در یمن، شاهزاده بندر بن سلطان، مدیر اطلاعات وقت عربستان بین سال های ۲۰۱۲ و ۲۰۱۴ یک جنگ نیابتی را علیه کشور عزیزمان ایران در سوریه به راه انداخت. اکنون دونالد ترامپ، مدیر جمهوری آمریکا به ریاض پیشنهاد بازگشت می دهد تا جبران خروج بالقوه نیروهای آمریکایی از سوریه باشد.

ترامپ به عربستان راجع به سوریه ، پیشنهاد بد&quot، &quot

در این گزارش آمده است: در همین حال جان بولتون، مشاور امنیت ملی کاخ سفید و مایک پامپئو، وزیر امور خارجه آمریکا گفت وگوها را جهت تشکیل یک ائتلاف عربی هدایت می کنند تا از آن به عنوان یک نیروی ثبات ساز بعد از شکست داعش در شمال شرق سوریه استفاده شود. کشورهای دخیل مشمول بر مصر، بحرین، اردن، قطر، عربستان و امارات می شوند. آمریکا این پیشنهاد را به ریاض می دهد که اگر آنها در کانون این تحولات نیروهای حافظ صلح و تامین مالی را بر عهده بگیرند، جایگاه “متحد مهم غیرناتو” را به عربستان اعطا کند. این مرکز به این مساله می پردازد که آیا این پیشنهاد در صورت اجرایی شدن، تفاوتی ایجاد نخواهد کرد و به احتمال زیاد شرایط سوریه را وخیم تر می کند.

الجزیره در ادامه به محاسبات کاخ سفید و عدم اتحاد اعراب اشاره کرده و می نویسد: کاخ سفید اوایل این ماه به عربستان پیشنهاد نداد که در حملات هوایی علیه سوریه در ۱۴ آوریل شرکت کند. این در حالی است که ترامپ دسامبر گذشته از عربستان خواست چهار میلیارد دلار جهت بازسازی سوریه تهیه کند ولی ریاض آن را نپذیرفت. همزمان آمریکا انتظار داشت تا پادشاهی آل سعود تصمیم آمریکا جهت به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت اسرائیل را تاب بیاورد. سیاستمداران ریاض باور دارند ترامپ از عربستان می خواهد تا پرسشها اسرائیل – فلسطین را پوشش دهد بدون آنکه چیزی در عوض آن بدهد و آنچه عربستان اکنون از آمریکا می خواهد تعهد آن جهت ایجاد بازدارندگی برابر رشد نفوذ کشور عزیزمان ایران در خاورمیانه است.

پیشنهاد دونالد ترامپ جهت تشکیل یک ائتلاف عربی در ازای اعطای امتیاز “متحد مهم غیرناتو” توافق “بدی” راجع به سوریه است و این حس را القا می‌کند که مشاوران رئیس‌جمهو

از سوی دیگر ترامپ ماه جاری از تلاش اوپک جهت زیاد کردن بهای نفت گلایه کرد. این امری حیاتی جهت طرح های اقتصادی بزرگ عربستان محسوب می شود، آن هم در شرایطی که آمریکا از ریاض می خواهد تا باری از روی دوشش در سوریه بردارد. در خاتمه اما، روابط آمریکا عربستان به آن سادگی و راحتی که به نظر می رسد، نیست.

در این گزارش آمده است: ریاض بارها از سال ۲۰۱۱ بحث اعزام نیرو به سوریه را بررسی کرد ولی دولت باراک اوباما، مدیر جمهوری سابق آمریکا راجع به نیات آل سعود و توانایی آنها جهت اجرایی کردن ماموریت تردید داشت. این اتهامات اگر دقیق تر نشده باشد، هنوز هم پا بر جاست. در سطح منطقه ای فرض استقرار ائتلاف عربی، هیچ حکم روشنی ندارد.

الجزیره می نویسد: هم اتحادیه عرب و هم شورای همکاری خلیج (فارس) هر دو اکنون ناکارآمد هستند و اوضاع ائتلاف ۳۴ عضوی جهت مقابله با داعش که در دسامبر ۲۰۱۵ تشکیل شد، بسیار بهتر هست. قرار نیست تلاش های صلح سازی پیشین اعراب تقلید شود. به عنوان مثال نیروهای بازدارنده عرب که حین جنگ داخلی لبنان در ۱۹۷۶ بود، کلا یک فاجعه بود و پوششی جهت اشغالگری سوریه محسوب می شد. علاوه بر این، عوامل دخیل در پیشنهاد مذکور همان اهداف را ندارند. آمریکا روی شکست داعش و برقراری ثبات در شمال شرق سوریه متمرکز است در حالی که مشخص نیست آیا بعضی از شرکای عربی این دستورکار جهت فشار بر نظام سوریه و یا بازداشتن کشور عزیزمان ایران استفاده خواهند کرد یا خیر.

ترامپ به عربستان راجع به سوریه ، پیشنهاد بد&quot، &quot

این شبکه خبری گزارش داد، اعزام نیروهای اماراتی و قطری به سوریه بدون حل بحران درون شورای همکاری خلیج فارس نسخه ناکارآمدی عملیات هست. مدل یمن نشان داد که چطور اماراتی ها و سعودی ها می توانند اهداف متضادی داشته باشند؛ تلاش جهت کودتا در عدن در ژانویه گذشته تنها یک نمونه آن هست. علاوه بر این، مصر به احتمال نیرومند نیرویی اعزام نمی کند تا حداقل روابطش با دمشق را به خطر نیندازد. از طرف دیگر دلیلی ندارد امان که همواره تاکید داشت سربازان اردن هرگز وارد مرزهای سوریه نمی شوند، به آنجا نیرو اعزام کند.

الجزیره در ادامه با طرح این پرسش که نقش ترکیه، روسیه و نیروهای دموکراتیک سوریه چه می شود، نوشت: مهمتر از همه اینکه، گفت وگو راجع به این مساله فقط با شرکای عرب کاری بیهوده هست. مورد نیاز است آمریکا با نیروهای دموکراتیک سوریه هم که مهم ترین نیروی میدانی در شمال شرق سوریه هستند، مشورت کند. همچنین اگر با ترکیه و روسیه مشورت نشود، در واقع ائتلاف عربی وارد میدان مین می شود و آمریکا باید مکررا در امر حفاظت از این نیروها باشد؛ البته اگر آنها را رها نکند. اکثر شرکای عرب روابط پر تنشی با ترکیه دارند. عربستان باید اپوزیسیون سوریه را جهت همکاری با نیروهای دموکراتیک متقاعد کند آیا که نیروهای کرد مواضع خودشان را بدون نبرد یا توافق رها نمی کنند. ائتلاف عربی هم با این چالش مواجه می شود که چگونه میان ترکیه و نیروهای دموکراتیک تعادل برقرار کند؛ درست همانند آمریکا که این چالش را دارد. از طرف دیگر چه کسی تضمینی می دهد ائتلاف عربی نشانه قرار نگیرد. ارائه این طرح از طرف ترامپ این حس را القا می کند که مشاوران او در حال خرید وقت هستند تا اصرار مدیر جمهوری آمریکا جهت خروج کامل از سوریه را به تاخیر بیندازند.

پیشنهاد دونالد ترامپ جهت تشکیل یک ائتلاف عربی در ازای اعطای امتیاز “متحد مهم غیرناتو” توافق “بدی” راجع به سوریه است و این حس را القا می‌کند که مشاوران رئیس‌جمهو

واژه های کلیدی: سوریه | آمریکا | عربستان | آمریکایی | دونالد ترامپ | اخبار بین الملل

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs